15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Кочанчани злоупотребиле европски пари 

Двајца кочанчани се со кривична пријава за злоупотреба на средства на Европската унија.  Пријавените сториле седум кривични дела „Злоупотреба на службената положба и овластување“, „Фалсификување или уништување на деловни книги“и „Измама на штета на средства на Европската заедница“ .

Тие, со прикажување на лажни и неточни податоци и изјави и склучување на фиктивни договори противправно присвоиле парични средства наменети за имплементација на проект во вредност од 522,700.00 денари, финансиран од Европска Комисија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles