16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Отворен СРЦ во нас. Баби

СРЦ денес беше промовиран во штипската населба Баби.Објектот е инвестиција на локалната самоуправа,и е според градоначалникот Иван Јорданов многу важен за граѓаните од оваа населба.

Отворањето на овој центар го поздрави и лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан  Мицковски.

За граѓаните на една од најгоклемите штипски насекби отворањето на овој центѕар е значајно.

Освен во оваа, градоначалникот Јорданов најави и реализација на вакви и слични проекти и во други делови од Штип,а нивна реализација се очекува во наредните месеци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles