15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Пазарен барометар

Вниманието на градскиот пазар секогаш е насочено кон производите кои се нудат, но поинтересна приказна имаат оние кои истите им ги нудат на купувачите.

Повеќето јаболкари кај нас потекнуваат од Ресен, а најголемиот дел од нив уште од млади години доаѓаат на штипскиот пазар и продаваат.

Јаболките на штипскиот пазар се продаваа по цена од 100 денари за 3 килограми, па побарувачката е голема, но заработката мала.

Штипскиот пазар и денес изобилуваше со различни производи, а најбараните се продаваа по следниве цени:

Кромид 40 ден/кг, компир 40 ден /кг, цвекло 50ден/кг, марула 20, зелка 30 ден за парче, домат 110-180 ден/кг, банана 70, портокал 50, јаболка 25 и лимон 60 ден / кг.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles