15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

ПМФЛ: Брегалница – Шкупи

 Утре на градскиот стадион во Штип, домаќинот Брегалниица во рамките на 30 тото коло, го пречекува скопски Шкупи.Екипа која на четири кола   пред крајот на сезоната ја обезбеди титулата првак во ПМФЛ.Штипските синии се подготвени и се очекува трите боидови да останат кај нив.Натпреварот е закажан за во 17 часот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles