19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Храната со ограниченеи цени уште 60 дена

Владата на Србија ги ограничи цените на основните прехранбени производи на уште 60 дена, додека ограничената просечна цена на евро дизелот и евро дизел премиум горивото БМБ во големопродажба се зголеми за седум динари. Уредба за ограничување на цената на основните прехранбени производи се однесува на шеќерот во пакување од еден килограм, брашното тип Т-400 и тип Т-500 во пакување до пет килограми, маслото за во пакување од еден литар и свински бут.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles