15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

6 штрајкови и протести  кои го променија  светот

Во  очи на Меѓународниот ден на трудот 1 Мај,  историската ретсроспектива на  големиот ден  издвјува   12  работнички протести  и штрајкови кои оставиле белег врз денешната перцепција за работничките права и вреднувањето на трудот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles