12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Од утре упис на првачиња

Уписите на новите првачиња почнуваат од утре, согласно Законот за основно образование, но тие можат да продолжат и потоа со оглед на тоа што има родители и деца кои поради какви било оправдани причини, немаат можност да го остварат правото на образование во тој период.Оваа година, покрај доставување документи со физичко присуство, има опција и за онлајн-пријавување, кое стартува од вчера, а ќе се одвива преку порталот uslugi.gov.mk.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles