15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Приведени крадци во Штип

На 01.05.2022 во 19.00 часот на ул.„Радански пат“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода Е.К.(20) и 17-годишник од Штип, затоа што биле затекнати при вршење на кривично дело „тешка кражба“.Тие со употреба на сила влегле во објект на ул.„Брегалничка“ и одзеле повеќе предмети. Кај нив биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот.Двајцата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles