16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

ПМФЛ: Брегалница гостува во Струга

Утре,  се игра  31 коло во Првата македонска фудбалска лига. Брегалница гостува на Струга. Во штипскиот табор, по победата над Шкупи со 4:1, се оптимисти. Три бода ќе донесат од Струга, со што ќе ја зацрвстат петтата позиција на табелата. Шкупи како што е познато на три ккола до крајот на сезоната ја обезбеди титулата.  

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles