17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Поради стари долгови во Штип имаме помалку нови тротоари и улици

Стари долгови на општината се причина поради која во Штип годинава ќе има помалку капитални проекти  изјави денес градоначалникот Иван Јорданов.

Во меѓувреме во градот на повеќе места се санираат улици и тротоари за поголема безбедност.

Меѓу останатите поважни проекти е и изградба на крижен тек кај црквата ,,Св. Никола” која на сите учесници во сообраќајот многу често и е проблематично место. Висината на инвестицијата не е утврдена, но средства ќе има.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles