17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Фирми  да вратат 3,8 мил евра од владини субвенции

Фирми треба да вратат 3,8 милиони евра за нереализирани услови од владина мерка од третиот ковид-пакет, покажува  извршената ревизија за економските мерки на владата за време на пандемијата. Станува збор за 114 претпријатија кои добиле пари преку програмата за зајакнување на конкурентноста кои заклучно со 31.12.2021 година не завршиле  минимум 80 отсто од инвестицијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles