17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Ќе се осветува црква во с. Рајчани, Кочани

Црковниот одбор на црквата во изградба Св Троица во кочанското село Рајчани, ги известува верниицте дека истата ќе биде осветена на 8 мај. Литургијата за освен на црквата започнува во 7.30 часот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles