14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Мицкоски од Карбинци порачува, ВМРО нема да дозволи судбината на државата да се крои во Мала Речица.

Македонија е во крајно незгодна состојба, во сите сфери на општественото живеење и потребна и е итна помош од граѓаните.Сега судбината ни се крои во Мала Речица и јас Христијан Мицковски и ВМРО ДПМНЕ тоа нема да го дозоволиме.

Во истиот контекст првото што најголемата опозициона партија ќе го направи е од десетти мај ќе го блокира работењето на Парламентот.

На овие чекори опозицијата ,според Мицковски е принудена бидејќи СДСМ кризата во државата ја признава но не и вината за неа.

Во однос на прашањето со Бугарија и можното решение Мицкоски вели дека по природа е оптимист, но отварање на ново поглавје во Уставот и менување на преамбулата за бугарите да се внесат во него , не доага во предвид.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles