14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Насилно влегување  во трафостаница во Кочани

И покрај обезбедените и заклучени врати, во Кочани е евидентирано насилно влегување во трафостаници каде има струја под висок напон. веројатно се работи за обид за кражба на метал, но опасноста од чинот е огромна, првенствено за оние кои таму се дрзнале да влезат. Ништо помали не се ни последиците по снадбувањето со електрична енергија, доколку нешто се оштетело.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles