11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Делчево: Ставена во функција метеоролошката станица

Првата автоматска метеоролошка станица поставена во Делчево, почна да ги чита основните метеоролошки параметри. Во реален час отсега ќе се знае температурата, влажноста на воздухот, атмосферски притисок, количина на врнежи, сончево зрачење, брзината и правецот на ветерот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles