14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Потпишан договор за пат Кнежје – Ѓузумелци

Општина Свети Николе  го потпиша Договорот за воведување во работа  на регионалниот пат с.Кнежје до с.Ѓузумелци, општина Лозово.Изведувачот и Надзорот треба да започнат со работа во наредните денови , а  работите треба да бидат завршени комплетно до месец октомври 2022 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles