11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Штрајкот  на матичните ги соочи со проблеми родителите чии деца треба да се запишат во училиште

Родителите чии деца треба да се запишат на училиште се соочуваат со сериозен проблем како да ја комплетираат документацијата при активен штрајк на вработените во матичните одделениа.Тие не можат да обезбедат еден од клучните документи,односно, Извод од матичната книга на родени.

Апсурдната состојба не ја прекинува работата на Комисиите задолжени за упис на првачиња во деветолеткките

Идентична состојба е и во другите општини.

Согласно планот за упис, во Штип за наредната учебна година се планирани да се запишат 580 нови првоодделенци. Лани од предвидените 540,запишани се 465 првачиња…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles