11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Албанија: Рама бара истрага за Бериша

Албанскиот премиер Еди Рама, во обраќањето на седница на Собранието на неговата Социјалистичка партија, го нападна Специјалното јавно обвнителство, СПАК, велејќи дека на оваа институција ѝ истекува времето за да ги истражи Сали Бериша, Илир Мета, судии и обвинители. Тој рече дека СПАК го истражувало судијата од Врховниот суд Дворани, но ги ослободил оние што имаат вили и кои го оцрниле образот на Албанија со голема корупција.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles