15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Украина: Заробен  Хрват кој  се борел во Украина

Руската телевизија РТ објави видео од хрватски државјанин кој се борел во редовите на украинската армија. Тој бил член на бригада стационирана во окупираниот град Мариупол. Неговото фаќање го потврдија и од хрватското Министерство за надворешни и европски работи. „Министерството за надворешни работи има информации за заробениот хрватски државјанин и продолжува да работи на разрешување на случајот во соработка со украинските власти. Поради чувствителноста на ситуацијата, во овој момент не можеме да откриеме подетални информации“, велат од министерството.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles