14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Руси да не тргуваат со недвижности

Црна Гора веднаш ќе се приклучи на новиот пакет санкции на ЕУ против Русија, кои се однесуваат на прекин на бизнисот во секторот на недвижности со руски државјани, пишува Побједа. Весникот напоменува дека во Црна Гора Русите се сопственици или косопственици на 19.000 имоти и речиси четири милиони квадратни метри земјиште. Само во првите девет месеци од 2021 година, руските граѓани инвестирале речиси 13 милиони евра во недвижен имот на црногорското крајбрежје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles