21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Прво набавка на нови – потоа тенкови за Украина 

Грција би била подготвена да испрати оклопни возила од типот БМП-1 во Украина, доколку се обезбеди замена за истите возила, пишува грчкиот весник „Катимерини“.  Според весникот, можноста за итна замена на вооружените системи кои служат „за цврстите потреби на одбраната на земјата е главниот параметар што може да влијае на одлуката на Атина да ѝ отстапи неколку оклопни возила на Украина“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles