14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Ќе бидат уништени 80.000 вакцини

Во Црна Гора ќе бидат уништени 80.000 дози вакцини против вирусот корона поради истек на рокот на траење, соопштија од подгорички „Монтефарм“. До крајот на јуни, од истата причина и со досегашното темпо на вакцинација, може да бидат пратени на уништување повеќе од 100.000 дози вакцини „фајзер“. Од околу милион дози вакцини од различни производители кои државата ги набави во текот на минатата година, околу 150.000 се проследени на уништување поради истекување на рокот на траење.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles