15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Поскапуваат се повеќе призводи. Ловци во матно има колку сакаш, велат граѓаните.

Круогот на произноди  и услуги кои поскапуваат станува се поголем  а куоивната мок на граганите е се помала. Колку според нив  за пследните неколку месеци е поскап животот?

Без оглед на ова, гужвите во маркетоте се  присутни. 

Освен за производите за кои оправдување постои , има и такви кои се поскапени без  ниту еден основ.  Дали некој лови во матно?

Од Здружението за заштита на потришувачи велат дека  злоупотребите треба ад се пријавуваат.

Од Синдикатот велат дека цените се менуваат на дневна  база и дека  внимание за  работничкиот стандард треба да има уште поголемо.

Во  очекувањата цените да стивнат  а пазарот да се нормализира  стандатдот се руши однатре. Имено, праксата да не се исплака минималецот прдолува а се почесто  од законски пропишаниот рок доцнат и платите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles