14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

СВР Штип за април расчисти 21 кривично дело.18 сторители заработија исто толку кривични пријави.

21 кривично дело за минатиот месец СВР Штип ги стави во ад акта,што значи дека се расчистени. Најмногу од нив се од сферата на тешки кражби – 10,две се кражби а по едно е фалсификување исправи,насилство, обид за силување,како и напад на полициски службени лица на должност.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles