13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Синдикалната кошничка за април 38.104 ден.

Вредноста на Синдикалната минимална кошничка за четиричлено семејство за април годинава изнесува 38.104 денари и е зголемена за 1.337 денари, односно за 3,63 проценти во однос на претходниот месец, покажуваат податоците на Сојузот на синдикати на Македонија. Најмногу пари или 16.458 денари , односно 43,19 проценти во април биле потребни за храна и пијалаци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles