11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Словенија : Голоб против амбасадорите на Јанша

Победникот на словенечките парламентарни избори и иден премиер Роберт Голоб најави дека ќе го оспори назначувањето на 15 амбасадори чие именување го иницирала владата во заминување на Јанез Јанша. Доколку претседателот Борут Пахор ги одобри 15-те амбасадори, блиски соработници на премиерот Јанша, нашата партија Движење на слободата ќе покрене постапка за да се сменат, рече синоќа Голоб на јавна трибина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles