15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

БиХ: Пахор:  БиХ да добијат кандидатски статус

Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска предложи промена на пристапот на Европската унија кон БиХ, односно брзо доделување кандидатски статус на земјата, по што ќе инсистира на спроведување на предусловите поставени од Европската комисија за БиХ во 2019 година. Според Пахор ,политичката стабилност е предуслов за економски развој и дека регионот на Западен Балкан останува област на политичка нестабилност.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles