15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Петков договори поевтин гас од САД

Бугарскиот премиер, Кирил Петков, за време на посетата во Соединетите Држави договорил реални испораки на течен природен гас за Бугарија по цени пониски од оние на руската компанија „Газпром“.  Петков и американската потпретседателка Камала Харис Харис разговарале и за стратешкото партнерство меѓу Софија и Вашингтон и за можностите за продлабочување на соработката во интерес на двете земји.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles