15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Пуштен во употреба нов СРЦ во штипската населба Железничка.

1,5 милиони денари е вреден новиот спортско рекреативен центар во штипската населба Железничка. Од денеска жителите може да го користат.Со ова, општинските власти го исполнија нивното барање од постоење на ваква спортска содржина.

Граѓаните не го криеа задоволството, што конечно имаат место каде да рекреираат.

Повеќегодишното барање на штипските железничари, за изградба на нова канализациона мрежа за неколку месеци ќе биде исполнето, најави градоначалникот Јорданов.

Вакви инвестициски чекори на општината се најавуваат и во останатите пригардски населби на Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles