21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

СОНК и МОН на нова преговарачка средба в петок

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура  и Министерството за образование и наука денеска во седиштето на Синдикатот одржаа уште една средба  за преговори за повисоки плати и за колективните договори во основните и средните училишта во рамки на новиот десетдневен рок за усогласување на отворените прашања со посредство на помирувач. По двочасовната средба не беа соопштени детали од средбата, а нова средба СОНК и МОН ќе имаат в петок.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles