15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Цената на струјата  нема да застане ниту идната година, најавуваат од Регулаторната комисија 

Нема добри вести со цената на струјата.  Сите индикации но и  реалната состојба упатуваат дека  таа ке расне и идната година, изјави претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимовски. 

Надежта дека  нешто ке се промени  на подобро ја отфрла и  енергетскиот експерт Ѓорѓи Манасков кој објаснува.

Овие најави, консеквентно, гарантираат  скапо производство , високи цени и паѓање на стандардот.

Во однос на  граганите и домашната потрошувачка на  струјата, очекувањата  се дека државата и понатаму ке субвенционира дел од цената на струјата  како владина мерка  за зачувување на стандардот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles