15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Бесплатни услуги за мали и средни претпријатија

Агенцијата за подршка на претприемништвото објави јавен повик за спроведување на бесплатни стандардизирани менторски услуги во мали и средн претпријатија. Услугата се спроведува преку овластени ментори, кои работно се ангажирани во рамките на Регионалните Центри за развој на МСП, а се дел од Институционалната мрежа за поддршка на претприемништвото и МСП.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles