19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Заврши Супер лигата во пинг понг

Заврши регуларниот дел на Супер лигата на Македонија во пинг понг. Штипски ШАМПИОНИ Фа го повторија  ланскиот успех. И годинава  ќе разигруваат во плеј офот за титулата. Најгоолеми фаворити за првото место се  пингпонгарите од Крива Паланка и во машка и женска конкуренција. Но, можни се и изненадувања. Во секој случај, штипјани ќе ги  гледаме во плеј офот во борба за првото место.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles