11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Вучиќ: Како да се објасни Не за Македонија од ЕУ

Српскиот претседател Александар Вучиќ  од Брисел изјави дека постои апсолутна потреба да се посвети на натамошниот напредок и работа на иницијативата „Отворен Балкан“.Како да објасните дека немате позитивна одлука  за Северна Македонија, а има за некои за кои до вчера не се размислуваше. Ситуацијата не е едноставна и мораме да носиме рационални одлуки, посочи  Вучик.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles