16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Швајцарска делегација во посета на о.  Кочани

Висока Швајцарска делегација беше во посета на Општина Кочани. Во склоп на посетата беше извршен увид во функционирањето на Пречистителната станица за отпадни води во с. Мојанци, чијшто проект е финансиран од страна на Швајцарската агенција – СЕКО. Средбата со градоначалникот Љупчо Папазов, пак, била во насока на разгледување на проекти поврзани со заштита на животната средина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles