19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

До каде е изградбата на Клиничката болница во Штип, прашаа на прес од ВМРО ДПМНЕ

До каде е изградбата на Клиничката болница – објект кој ВМРО ДПМНЕ го започна во 2016 година и кој на 34.000 м/2 требаше да овозможи здравствена заштита за 200.000 жители од Штип и Регионот, прашаа денес од  ВМРО ДПМНЕ на прес конференција.

Пресот на ВМРО ДПМНЕ се одвиваше додека во интерна посета на Болницата беше министерот за здравство Беким Сали.

ТВ Стар одговор на прашањета на ВМРО ДПМНЕ побара од кабинетот на министерот Сали, од каде до завршување на прилогот на добивме одговор.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles