14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Извозот од ТИРЗ за 4 месеци над милј. евра

Во првите четири месеци од годинава извозот од Технолошко индустриските развојни зони достигна 1.1 милијарда евра и е највисок споредено со истиот период во изминативе четири години. Само во однос на 2021 растот е за четири проценти, во однос на пандемиската 2020 за 74 проценти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles