15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Косово: Косово сака да ја замени Русија 

Косовската влада соопшти дека ќе поднесе барање за членство во Европската организација за заштита на правата, Советот на Европа, искористувајќи ја шансата откако Русија се повлече од телото во средината на март, пишува Ројтерс. Русија го напушти телото неколку часа пред гласањето за нејзиното протерување во собранието на Советот на Европа на 15 март, три недели откако го започна нападот врз Украина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles