19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

ПМФЛ: Брегалница гостува на Скопје

Викендов се игра последното  коло во првата фудбалска и двете втори лиги. Од сите  средби, секако дека најинтересната ќе е дуелот во Кратово, помегу Силекс- Воска. Силекс  веќе обезбеди место во првата лига, но сега ќе мора да ги потврдува  квалитетите и против Воска, екипа која претендира  за второто место и  баражот.  Во рамкките на ПМФЛ, штипска Брегалница гостува на Скопје од Скопје. Се очеккува победа и зацврстување на петтата позиција на табелата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles