16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Три градови во регионот без корона позитивни

Пробиштип, Македонска Каменица и Пехчево немаат ниту еден позитивен случај на пациенти со корона вирусот и се половина од вкупно 6-те градови во Македонија кои се слободни корона зони.

Во останатите општини од регионот вкупниот број на позитивни изнесува 25 од кои 13 во Штип, 5 во Кочани, по два во Св. Николе, Берово и Виница и еден во Делчево.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles