17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Шаќири: Со СОНК се разговара за колективен договор

На денешната нова преговарачка средба помеѓу СОНК и Министерството за образование и наука нема понуден нов процент за повисоки плати во образованието. Тема на преговарите се колективните договори за основно и за средно образование. За  нова финансиска понуда ќе се разговара на почетокот на идната недела, информира министерот Јетон Шаќири.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles