15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Штипските пожарникари добија нова опрема за заштита. наскоро ќе пристигнат и нови противпожарни возила

Штипските пожарникари добија нова опрема за лична заштита. Станува збор за огноотпорни одела, шлемови и чизми кои треба да го заштитат здравјето и животот на пожарникарите за време на интервенциите.

Ова е првпат, пожарникарите да добијат нова лична опрема. Досега тие се штитеа со опрема од втора рака.

Дополнително, капацитетот на штипската Територијална противпожарна единица, ќе се зајакнува со нови возила.

Ова е првпат за толку кратко време да се инвестира толку многу во опремување на противпожарнате единица , која е прва во справување со огнот, не само во Штип, туку и секаде во регионот каде за тоа има потреба.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles