15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

15% пад на градбите во странство

Во периодот јануари-март годинава вкупната вредност на договорените градежни работи во странство изнесува 124 008 000 денари, што е за 15,1 процент помалку во споредба со истиот период од претходната година, објави денеска Државниот завод за статистика.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles