1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Штип: Поплочување на црквата ,,Св. Кирил и Методиј”

Продолжува изградбата на црквата ,,Св. Кирил и Методиј” во населбата Баби во Штип. Истата се гради исклучиво со донации, а на 24-ти овој месец во истата се прославува празникот за кој е посветена.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles