19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Берово:Подобри услови за учење во СОУ ,,А.Русковски”

Општинското средно училиште ,,Ацо Русковски” изминатиот период го искористи за уредување на сите пристапни патеки до училиштето и подобрување на условите за движење на учениците. Со реконструкција на пристапните патеки во средното училиште, ќе се подобрат условите за учење, а училишниот двор добива нов, современ лик.  За реконструкција на пристапните патики од Буџетот на училиштето ќе бидат потрошени 827.600 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles