21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Уапсен бившиот  градоначкник на Букурешт

Во атинска населба, вчера бил уапсен странски државјанин, кој се барал со европска потерница од романските власти, а според грчките медиуми, станува збор за поранешниот градоначалник на Букурешт. Грчките медиуми објавија дека станува збор за Сорин Опреску кој во периодот од 2008 до 2015 бил градоначалник на Букурешт.  „Катимерини“ објави дека минатиот петок судот во Букурешт го осудил Опреску на затворска казна од десет години и осум месеци, а полицајците не го пронашле во неговиот дом, по што била издадена потерница.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles