12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Мали со најголеми шанси за премиер

Најголеми шанси да биде нов премиер на Србија има актуелниот министер за финансии Синиша Мали, а во игра се уште три имиња од Српската напредна партија , пренесе „Бета“. Според денешното издание на „Вечерње новости“, повикувајќи се на свои информации, станува збор и за Ана Брнабиќ, Милош Вучевиќ и Горан Весиќ. Најмалку шанси да биде нов српски премиер има заменик-градоначалникот на Белград Весиќ, пишува „Новости“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles