15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

ВМРО си формираше друштво со ограничена одговорност во ЈП Исар, обвини СДСМ. Ги намалуваме трошоците , возвратија од Исар

Со поддршка на Советот , ВМРО ДПМНЕ си формираше ново друштво со ограничена одговорност во ЈП „Исар“, обвини денес на прес советничката група на СДСМ.

За разлика до СДСМ кои остави долг од 5 мил евра во ЈП Исар, ние делуваме во насока на спас на Претпријатието и рационализација на трошоците, а не на создавање нови , возврати директорот на Исар , Трајче Здравков.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles