13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Градоначалникот Јорданов  се фали со проекти за чија реализација советникот Јорданов не гласаше, велат од СДСМ. Проектите и парите се на граѓаните, а не на партиите, возврати Јорданов

Иван Јорданов, како градоначалник на Штип денес се фали со проекти за чија реализација  во 2019 година како советник не гласаше и заедно со целата советничка група ја напушти седницата, рекоа денес на прес конференција од локалниот огранок на СДСМ.

По четири години неработење, СДСМ со замајување и прес конференции си ја смирува совеста за нереализираното, возврати градоначалникот Јорданов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles