15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Проблеми по невремето

Невремето со обилен дожд и силен ветер што од синоќа зафати делови на Грција, создаде низа проблеми, противпожарната служба интервенираше за помош на граѓани, а едно лице исчезна на островот Евија. Од доцна синоќа спасувачки екипи започнаа потрага по исчезнат маж на планината Дирфи на Евија, а акцијата продолжува и сабајлево.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles